مجموعه چاشنا شما را به خرید بهترین محصولات انواع اسانس ، عصاره و طعم دهنده دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

قیمت خرید اسانس وشا Gum Ammoniacum

آنچه در این مقاله می خوانید...

مشخصات گیاه وشاتولید اسانس وشا از صمغ وشاقیمت صمغ و قیمت اسانس وشا
قیمت اسانس وشا

اسانس وشا یا اوشق که نام علمی آن Dorema ammoniacum  است از صمغ وشا بدست می آید. خرید اسانس وشا در بازارهای جهانی با نام Gum Ammoniacum شناخته می شود. قیمت اسانس وشا وابسته به قیمت صمغ وشا می باشد. جهت اطلاع از آخرین قیمت ها ارتباط بگیرید.

مشخصات گیاه وشا

گیاه وشا بومی ایران، هند و سایر کشورهای شرقی آسیا می باشد. این گیاه را همچنین می توان در مناطق خشک و بیابانی شمال آفریقا نیز پیدا کرد.
این گیاه یکی از گیاهانی است که در تولید اسانس های گیاهان دارویی کاربرد دارد. محل تولید صمغ وشا عمدتا از مناطق مرکزی، جنوب و شرق ایران می باشد. برخی شهرهای ایران که زیستگاه گیاه وشا هستند عبارتند از:

  • کاشان
  • بسطام
  • شاهرود
  • اصفهان
  • آباده
  • سمنان
  • سیستان و بلوچستان و…

سایر شهرهای کشتگاه گیاه وشا شامل یزدخواست ، در شرق در کوره کهرود ، در بزمان بلوچستان ، در غرب کرند, باباخداداد، در حریرود نام این گیاه « کَندال» و «کِما» و «اوشق» می باشد.
صمغ وشا بعد از استحصال از طریق کشورهای شرقی همچون هند به سایر کشورهای اروپایی صادر می شود .
درکوه الوند، در جنگل های بلوط کهکیلویه ، کرند غرب ،کوه دنا ،کوه رزوند و اشتران کوه و در بادقیس نام محلی آن « کِمای اسب » است.
وشا در مناطق غربی ایران به اسم « زو» شناخته می شود.
بومی بودن گیاه وشا سبب می شود خرید اسانس وشا با قیمت مناسب تری نسبت به کشورهای منطقه انجام گیرد. در مطلبی در خصوص ترکیبات اسانس صمغ وشا صحبت کرده ایم.

خرید اسانس وشا

تولید اسانس وشا از صمغ وشا

جوانه زنی گیاه وشا از نیمه دوم اسفند ماه آغاز می شود. گل دهی آن نیز از اواِیل اردیبهشت تا اواخر اردبیهشت ماه می باشد. محصول دهی و باردهی آن اواخر اردبیهشت تا مرداد ماه می باشد.
بهینه ترین و بهترین روش استحصال صمغ وشا از طریق ریشه ی وشا است.  برای برداشت صمغ ازگونه ها یی دارای سن ۳ سال و با استفاده از روش برش مقعر بر روی غده ی گیاه انجام می شود.

معمولا هشت روز بعد ازعملیات تیغ زنی مناسب تولید صمغ وشا و برداشت آن انجام می گردد. در این روشی که به آن اشاره شد بیش ترین میزان تولید صمغ وشا حاصل می شود بدون اینکه سلامت و زادآوری گیاه به خطر افتد. صمغ حاصله توسط روش های اسانس گیری تبدیل به اسانس وشا می شود.

خرید اسانس وشا طبیعی توسط شرکت های داخلی و خارجی بر اساس حجم صمغ تولیدی قابل انجام است. قیمت اسانس وشا بر اساس فاکتورهای مختلف از جمله فصل سفارش بستگی دارد.

قیمت اسانس وشا

قیمت صمغ و قیمت اسانس وشا

به طور متوسط روزانه حدودا ۱٫۵ کیلو گرم صمغ وشا از هر درختچه ی وشا استحصال و برداشت می شود.
قیمت صمغ وشا در هر سال تغییراتی دارد . در برخی از معاملات  قیمت صمغ وشا را برای هر کیلوگرم حدود ۱۵۰ هزار تومان عنوان کرده اند.

لیست قیمت گیاهان دارویی و قیمت صمغ وشا و سایر صمغ ها در سال های اخیر نوسانات زیادی را تجربه کرده است. برای اطلاع از قیمت اسانس وشا و سایر اسانس های خاص نظیر اسانس بوقناق لازم است قیمت به روز آن توسط کارشناسان تعیین شود. لازم به ذکر است این قیمت بسته به حجم و زمان سفارش تعیین می گردد.

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:

واحد مشاوره و فروش

راه های ارتباطی:

phone icon دفتر فروش تهران: 02128427013

whatsApp icon پاسخگویی واتساپ: کلیک کنید

email icon ایمیل: info.chashna@gmail.com

مجموعه چاشنا شما را به خرید بهترین محصولات انواع اسانس ، عصاره و طعم دهنده دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید